790473237, 570149402 andrzej.januszkiewicz@op.pl

Okolica

Tykocin - Podlaski Kazimierz Dolny

Tykocin zaspokoi nawet najbardziej wymagających turystów. Warto zwiedzić kościół, synagogę, cmentarz żydowski. Zamek w Tykocinie jest dostępny dla turystów, znajduje się tutaj restauracja. W Tykocinie można odbyć rejs statkiem po rzece, wstąpić do pierogarni lub żydowskiej restauracji. Obok, w Pentowie -wioska bociania, w której oprócz gniazdujących ptaków warto obejrzeć galerię. Pierwsza niedziela miesiąca- Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego (Kiermusy k. Tykocina)

Korycin

Centrum truskawki. Znany z wyśmienitych wyrobów mięsnych i serów korycińskich, targów żywności. W Korycinie można wypocząć nad zalewem. Znajduje się tu wypożyczalnia sprzętu wodnego. Są restauracje, w których można degustować i zakupić regionalne produkty.

Białystok

Zespół pałacowo – parkowy Branickich – najcenniejszy zabytek Białegostoku, zwany także Wersalem Podlasia, Wersalem Północy czy także Polskim Wersalem. Jest to jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej i jeden z najpopularniejszych zabytków. Ta późnobarokowa architektura powstała na podbudowie zamku Wiesiołowskich w latach 1691 – 1697. Pałac jest otoczony pięknym parkiem, po którym warto pospacerować i obejrzeć fontanny i niewielki ogród zoologiczny, Wewnątrz znajduje się Muzeum Medycyny i Farmacji.

Warto zajrzeć do Ratusza, Kościoła Farnego, Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, Muzeum Dziejów Ziemi odwiedzanych przez turystów nocujących w Białymstoku.

Knyszyn

Knyszyn jest jednym z najstarszych miast w dzisiejszym województwie podlaskim. Knyszyn był ulubionym miejscem króla Zygmunta Augusta. Król miał tu swój dwór, stadninę koni, stawy. W 1572 roku król Zygmunt August zmarł w Knyszynie. Szlaki rowerowe w okolicy: Szlak Dawnego Pogranicza, Szlak Królowej Bony, Szlak Obwodnica Gminy Knyszyn, Kresowe Wędrówki. Warto obejrzeć lamus, odwiedzić "miejsce mocy" oraz cmentarz żydowski w Knyszynie – XVIII-wieczny cmentarz żydowski na groblach królewskich sadzawek wchodzących w skład dworu Zygmunta II Augusta. Jeden z największych i najlepiej zachowanych kirkutów w województwie podlaskim.

Supraśl - Poczopek

Park megalitów. Obiekt tajemniczo nazwany przez leśników "Silvarium" stanowi leśny park po obszarze którego można swobodnie się poruszać. Poczopek pełni funkcję przede wszystkim rekreacyjną, ale również edukacyjną. Znajdzuje tu się dużo plansz informacyjnych, z których dowiemy się nieco o zamieszkujących okolice zwierzętach czy poznamy nazwę rosnącej przed nami rośliny. Do dyspozycji turystów oddano również Galerię Na Skraju Puszczy, wewnątrz której można podziwiać zwierzęta, owady i rośliny których nie udało się zobaczyć podczas wędrówek po Puszczy Knyszyńskiej. Walory edukacyjne tego miejsca szczególnie doceniają wycieczki szkolne i przedszkolne, które czasami można tutaj spotkać. Galeria jest czynna od 1 kwietnia do 31 października codziennie w godzinach 9.00-17.00.

Osowiec - Twierdza (muzeum Twierdzy)

Twierdza Osowiec (zwana polskim Verdun) składająca się z czterech fortów mieści się na bagnach w zwężeniu doliny Biebrzy. Zbudowano ją w latach 1882 - 1915 roku. Carskie umocnienia jako jedne z nielicznych oparły się natarciom wroga w czasie pierwszej wojny światowej i nie zostały nigdy zdobyte. Dzisiaj na terenie twierdzy znajduje się muzeum i stacjonuje jednostka wojskowa. Wejście na dowód tożsamości.

Rezerwat przyrody "Krzemianka"

Jest to dawna kopalnia krzemienia. Przygotowana przez leśników ścieżka turystyczna prowadząca przez Rezerwat umożliwia podziwianie piękna tego niezwykłego terenu, dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Kładka, po której należy się poruszać jest wygodna, nowa i spokojnie można po niej spacerować również z małymi dziećmi. Czasem, na trasie można natknąć się na przeszkodę w postaci powalonego drzewa, jednak oddaje to wspaniały, dziewiczy klimat tego miejsca.

Rezerwat przyrody "Hatka"

Bagno Hatka to jeden z najpiękniejszych, dzikich terenów w Puszczy Knyszyńskiej - jednym z największych obszarów leśnych znajdującym się koło Białegostoku.

Eholidayagroturystyka Folwark Jeleń